سفر هیأت رهبری کمیسیون جلوگیری از غصب زمین به ولایت بغلان

hakeem_admin
پنجشنبه ۱۴۰۲/۷/۶ - ۱۲:۵۴
.

هیأت رهبری کمیسیون جلوگیری از غصب زمین و استرداد زمین‌های غصب شده به ریاست شیخ‌الحدیث مولوی عبدالحکیم شرعی، سرپرست وزارت عدلیه و رییس این کمیسیون، روز سه شنبه، ۱۱ ربیع الاول به منظور بررسی دوسیه‌های مربوط به غصب زمین به ولایت بغلان سفر کرده و با مقامات و مسوولان محلی این ولایت دیدار و گفتگو نمودند.

در این سفر، مولوی حمدالله نعمانی، سرپرست وزارت شهرسازی و مسکن، مولوی عطاء الله عمری، سرپرست وزارت زراعت و آبیاری، شيخ الحديث مولوی نورالحق انور، رییس عمومی اداره امور، شیخ عبدالصمد حقانی، نماینده ستره محکمه و مولوی احسان الله وثیق، رییس عمومی قضایای امارت و سکرتر این کمیسیون و سایر اعضای این کمیسیون وزیر عدلیه را همراهی می نمودند.

رهبری این کمیسیون نشستی را با الحاج مولوی عبدالرحمن حقانی، والی ولایت بغلان و سایر مقامات و مسوولان ملکی و نظامی و جمعی از مردم و اهالی این ولایت برگزار کرد و در آن درباره جلوگیری از غصب زمین و استرداد زمین‌های غصب شده امارتی گفتگو صورت گرفت.

در این نشست، هیأت مذکور فعالیت‌ها و کارکردهای رهبری این ولایت را در راستای جلوگیری از غصب زمین مورد ستایش قرار داده و در مورد مقرره جلوگیری از غصب زمین و بعضی نکات مهم دیگر توضیحات دادند.

سرپرست وزارت عدلیه در این نشست، هدف از سفر هیأت رهبری کمیسیون به این ولایت را بررسی و ارزیابی فعالیت‌های هیأت تخنیکی جلوگیری از غصب زمین ولایت بغلان و تشخیص و تثبیت زمین‌های امارتی عنوان نمود.

والی بغلان در این نشست گفت که در این ولایت هیأت تخنیکی جلوگیری از غصب زمین تلاش های زیادی را انجام داده و قضایای زیادی را با هماهنگی رهبری مقام این ولایت پیگیری و حل نموده است. وی از همکاری‌های بیشتر مقام ولایت با این کمیسیون اطمینان داد.

در این نشست سایر اعضای این کمیسیون نیز پیرامون جلوگیری از غصب زمین‌های امارتی صحبت نموده گفتند که جلوگیری از غصب زمین و استرداد زمین‌های غصب شده امارتی از جمله اولویت‌های امارت اسلامی بوده و امارت اسلامی مصمم است تا زمین‌های غصب شده را از نزد زورمندان دو باره اخذ نماید. آنان بر همکاری ادارات محلی با هیأت‌های تخنیکی جلوگیری از غصب زمین در این ولایت تاکید کردند.

در این نشست مقامات و مسوولان محلی ولایت بغلان نیز از همکاری کامل با هیأت تخنیکی این ولایت و کمیسیون جلوگیری از غصب زمین اطمینان دادند.

هیأت رهبری کمیسیون جلوگیری از غصب زمین برخی دوسیه‌های مربوط به غصب زمین و عرایض شماری از باشندگان این ولایت را نیز بررسی کرده و به هیأت تخنیکی این ولایت هدایات لازم سپرد.

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۴۰۲/۹/۱۸ - ۱۵:۲۸
Background image

برگزاری سمینار آموزشی برای اعضای مسلکی ریاست‌های عدلیه ولایات زون مرکز

آمریت آموزش‌ها و ارتقای ظرفیت ریاست منابع بشری وزارت عدلیه، روز شنبه، ۲۵ جمادی الاول، سمینار آموزشی شش روزه را برای اعضای مسلکی ریاست‌های عدلیه ولایات زون مرکز در تالار وزارت عدلیه. . .

شنبه ۱۴۰۲/۹/۱۸ - ۱۵:۱۷
Background image

امتحان نهایی دور ششم برنامه ستاژ تقنین وزارت عدلیه برگزار شد

انستیتوت امور قانونگذاری و تحقیقات علمی - حقوقی وزارت عدلیه روز چهارشنبه، ۲۲ جمادی الاول امتحان نهایی دور ششم برنامه ستاژ تقنین این وزارت را برگزار کرد.

در این دور ستاژ تقنین ۷۰ تن. . .

شنبه ۱۴۰۲/۹/۱۸ - ۱۳:۴۷
Background image

از ۳ دارالوکاله در شهر گردیز مرکز ولایت پکتیا بررسی و نظارت صورت گرفت

هیأت نظارت ریاست عدلیه ولایت پکتیا، روز پنجشنبه، ۲۳ جمادی الاول، از ۳ دارالوکاله در شهر گردیز مرکز ولایت پکتیا بررسی و نظارت کرده و به متصدیان آن‌ها توصیه های لازم نمود. 

این هیأت، در. . .

BACK TO NEWS