بیش از ۶۵۰۰ جریب زمین در ننگرهار امارتی تثبیت شد

hayat_admin
پنجشنبه ۱۴۰۱/۱۱/۶ - ۱۳:۳
.

هیأت تخنیکی جلوگیری از غصب زمین ولایت ننگرهار به ولسوالی‌های سرخ‌رود و چپرهار سفر کرده و بیش از ۶۵۰۰ جریب زمین را در این ولسوالی‌ها امارتی تثبیت کرد. در همین حال نشست هیأت تخنیکی ولایت لغمان نیز برگزار شد و همچنان هیأت تخنیکی ولایت پکتیا از برخی ساحات مرکز این ولایت بازدید کرد.

هیأت تخنیکی ننگرهار به ساحه فامیلی‌های سیاف در ولسوالی سرخ‌رود رفته و ۲۸۶۱جریب زمین که در آن خانه‌های بسیار بدون اسناد شرعی و قانونی ساخته شده را امارتی تثبیت کرد.

هیأت همچنین یک شهرک در نزدیکی ساحه مذکور که زمین آن توسط یک شخص به شخص دیگری فروخته شده بود را بررسی کرد. در نتیجه زمین این شهرک که ۳۶۴۸ جریب می‌شود امارتی تثبیت شد. هیأت درباره خودداری از ساخت و ساز و خرید و فروش در ساحه مذکور به باشندگان محل هشدار داد.

.

نشست هیأت تخنیکی ولایت لغمان نیز برگزار شد و در آن درباره ۲۹۲ جریب زمین ساحه R2 مرکز لغمان و زمین زنگوری سرخکان بحث شد.

هیأت درباره ۸۶ جریب زمین زنگوری سرخکان گفت که قاضی ولسوالی قرغه‌یی درباره این زمین قرار صادر کرده است و هیأت روز آینده به ساحه رفته و زمین را به اجاره دار تسلیم کند. هیأت همچنین درباره طرزالعمل کاری هیأت تخنیکی و تهیه طرح آن به منظور ارسال به کمیسیون مرکزی بحث و گفتگو کرد.

.

در همین حال هیأت  تخنیکی ولایت پکتیا از ساحه میدان هوایی و تاسیسات آن در مرکز این ولایت بازدید کرد.

هیأت با بزرگان ساحه دیدار کرده و به آنان درباره غصب زمین و فرمان امیرالمومنین حفظه الله معلومات ارایه کرد. هيأت خواهان همکاری باشندگان محل در قسمت تثبیت حدود زمین غصب شده و شناسایی غاصبان آن شد.

تصرف کنندگان ساحه گفتند که بنا بر ضرورت در آن جا زندگی می‌کنند و اسناد در دست ندارند و هیأت تا ۱۵ حمل سال آینده به آنان فرصت داد تا ساحه را تخلیه کنند. هیأت تاکید کرد که به زودی کار عملی در ساحه آغاز خواهد شد

تازه خبرونه

یکشنبه ۱۴۰۲/۱/۶ - ۹:۳۵
Background image

د سرپل ولایت د ځمکو د غصب د مخنیوي د تخنیکي هیئت ناسته جوړه شوه

د سرپل ولایت د ځمکو د غصب د مخنیوي د تخنیکي هیئت ناسته ددغه هیئت د رئیس او غړو په حضور سره جوړه شوه او دغه ولایت کې  له ځینو ساحو څخه لیدنه او بررسي وشوه.

په دغې ناسته کې، تخنیکي هیئت. . .

شنبه ۱۴۰۲/۱/۵ - ۱۱:۵۲
Background image

د جوزجان ولایت د ځمکو د غصب د مخنیوي د تخنیکي هیئت د ناستې جوړیدل

د جوزجان ولایت د ځمکو د غصب د مخنیوي د تخنیکي هیئت ناسته ددغه هیئت د رئیس او غړو په حضور سره جوړه شوه او د مرکزي کمېسیون لخوا استول شوي لیکوونه او دوسیې په کې بررسي شوې او مشخصه شوه چې. . .

شنبه ۱۴۰۲/۱/۵ - ۱۱:۲۳
Background image

د بادغیس ولایت د ځمکو د غصب د مخنیوي د تخنیکي هیئت ناسته جوړه شوه

د بادغیس ولایت د ځمکو د غصب د مخنیوي د تخنیکي هیئت ناسته ددغه هیئت د رئیس او غړو په حضور سره جوړه شوه او د ځمکو د غصب د مخنیوي په برخه کې یو لړ اقدامات ترسره شول.

په دغې ناسته کې په. . .

BACK TO NEWS